ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 8 лютого 2019 року N 63
Про виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації"
З метою належного виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації", Указу Президента України
від 05.05.2011 N 547/2011 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації", постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 N 583 "Питання виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади" та належного забезпечення доступу громадськості до інформації про діяльність Державної екологічної інспекції України, наказую:
- Установити, що Держекоінспекція:
є розпорядником інформації, яка отримана або створена в процесі здійснення нею своїх повноважень та яка перебуває у її володінні;
не є розпорядником інформації за запитами на інформацію стосовно інформації інших державних органів України, міжнародних організацій, стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
- Визначити відповідальними за надання публічної інформації за запитами структурні підрозділи Держекоінспекції в межах своєї компетенції.
- Затвердити такі, що додаються:
Форму для подання запиту на інформацію до Державної екологічної інспекції України;
Рекомендації із складення та подання запитів на інформацію до Державної екологічної інспекції України.
- Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держекоінспекції від 08.06.2011 N 18 "Щодо виконання Держекоінспекцією України Закону України "Про доступ до публічної інформації".
- Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В. о. Голови | І. Яковлєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держекоінспекції
08 лютого 2019 року N 63
Форма запиту на інформацію до Державної екологічної інспекції України
Розпорядник інформації | Державна екологічна інспекція України | |
Запитувач ____________________________________________________________________________ ЗАПИТ НА ІНФОРМАЦІЮ Прошу відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" надати Запитувану інформацію прошу надати у визначений законом строк (необхідне зазначити): на поштову адресу _______________________________________________________________________ на електронну адресу ________________________________________ телефаксом ________________________________________________ за телефоном _______________________________________________ | ||
____________ |
| ____________ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держекоінспекції
08 лютого 2019 року N 63
РЕКОМЕНДАЦІЇ
зі складення та подання запитів на інформацію до Державної екологічної інспекції України
- Система обліку, що містить інформацію про документи, які перебувають у володінні Державної екологічної інспекції України, має бути розміщена на офіційному веб-сайті www.dei.gov.ua.
- Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об'єднанням громадян без статусу юридичної особи розпоряднику інформації в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.
- Запит може бути поданий:
на поштову адресу: Новопечерський пров. 3 корп. 2, м. Київ, 01042;
на електронну адресу:
за телефоном: (044) 521-20-38.
- Запит на інформацію подається у довільній формі.
- Запит на інформацію повинен містити:
прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв'язку (якщо такий є);
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
Спосіб отримання інформації.
- Для подання письмового запиту запитувач може використати форму, яку надає Держекоінспекція або яка розміщується на її офіційному веб-сайті.
- Запит на інформацію може бути подано особисто до служби діловодства Держекоінспекції в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку. Усний запит може бути подано телефоном згідно з пунктом 3 цих Рекомендацій.
- У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює представник служби діловодства Держекоінспекції, із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові, контактного телефону в запиті, та надає копію запиту особі, яка його подала.
- На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампа із зазначенням найменування розпорядника інформації, дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
- Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.
- У разі коли запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, інформації щодо стану навколишнього природного середовища, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних ситуацій, що сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян, відповідь надається протягом 48 годин з дня отримання запиту.
- У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня надходження запиту.
- Інформація на запит надається безоплатно.
- У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом більш як 10 сторінок, про це протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.
- У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) запитувач не оплатив фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 14 цих Рекомендацій;
4) не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме не зазначено: прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку (якщо такий є); загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо); підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
- Реєстрацію надходження усних та письмових запитів на інформацію до Держекоінспекції здійснює служба діловодства Держекоінспекції.
____________
Ліцензійні програми за ціною виробника