ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 03.03.2020 р. N 900/6/99-00-04-03-03-06/ІПК

Про рентну плату за спеціальне використання води

Державна податкова служба України на звернення Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що для проведення господарської діяльності із виробництва безалкогольних напоїв забезпечує потреби у обсягах води, вилучених з підземного водного простору власними водозабірними спорудами на підставі спеціальних дозволів на користування надрами та спецводокористування.

Товариство запитує про підстави для здійснення ним реалізації обсягів вилученої з підземного водного простору води наливом (без фасування в ПЕТ пляшки) третім особам в їх тару та чи є такі обсяги води об'єктом оподаткування Рентною платою.

Кодекс не передбачає обмежень щодо провадження суб'єктами господарювання видів діяльності, зокрема з водопостачання.

Платниками Рентної плати є первинні водокористувачі - суб'єкти господарювання, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).

Об'єктом оподаткування Рентною платою є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі (п. 255.3 ст. 255 Кодексу).

Рентна плата обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої) водних об'єктів, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів (пп. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).

З огляду на викладене, об'єктом оподаткування Рентною платою Товариства вважається облікований обсяг фактично використаної (вилученої) ним води із водного об'єкта, у тому числі переданий (реалізований) вторинним водокористувачам як у фасованому, так і не фасованому у ПЕТ пляшки вигляді.

Разом з тим зауважуємо, що відповідно до пп. 252.1.4 п, 252.1 ст. 252 Кодексу, Товариство є платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин з об'єктом оподаткування - обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

_________