ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 09.08.2019 р. N 3731/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про єдиний податок з платників третьої групи - юридичних осіб

Державна фіскальна служба України розглянула звернення Товариства, надіслане Головним управлінням ДФС у м. Києві та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство є платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс. та здійснює господарську діяльність з надання послуг з управління багатоквартирними будинками.

Товариство просить надати роз'яснення щодо оподаткування грошових коштів (безготівкових, готівкових), отриманих за дорученням співвласників багатоквартирного будинку, враховуючи те, що отримані грошові кошти не є власністю Товариства, зараховуються на окремий банківський рахунок (зі спеціальним режимом використання) та використовуються виключно на цілі, визначені загальними зборами співвласників багатоквартирного будинку і не можуть використовуватися в господарській діяльності Товариства.

Копію договору, на підставі якого здійснюється управління багатоквартирними будинками, Товариство не надало.

Згідно з пп. 2, 4 п. 2 ст. 10, п. 1 ст. 11 Закону України від 14 травня 2015 року N 417-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (далі - Закон N 417) управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.

Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем (п. 2 ст. 11 Закону N 417).

Згідно з пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку - юридичної особи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Якщо у договорі про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладеним Товариством зі співвласниками цього будинку, визначена вартість послуг з управління будинком, то оподаткуванню єдиним податком підлягає дохід, отриманий як плата за послуги з управління багатоквартирним будинком.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

___________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації