ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 09.09.2019 р. N 84/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 N 682-р "Питання Державної податкової служби України" Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.

У зверненні Товариство зазначає, що абзацом п'ятим п. 231.3 ст. 231 Кодексу передбачається можливість складання акцизної накладної не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг втраченого пального або спирту етилового протягом такого місяця за кожним кодом товарної підкатегорії гідно з УКТ ЗЕД , що втрачено.

У Товариства виникли питання щодо термінів складання акцизних накладних на власне споживання пального та особливостей складання акцизних накладних на обсяги пального, яке враховано в системі електронного адміністрування реалізації пального або спирту етилового згідно з п. 45 Порядку електронного адміністрування реалізації та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року N 408 (далі - Порядок N 408), а саме - на підставі подання заявки на поповнення обсягу пального без сплати акцизного податку.

Питання 1. Чи може Товариство складати акцизну накладну за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця?

Відповідно до п. 3 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 N 262 (далі - Порядок N 262), акцизна накладна на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом місяця, може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Отже, акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власного споживання протягом звітного місяця, можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.

Питання 2. Чи може Товариство в акцизній накладній на використання залишків пального, що враховані в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового відповідно до п. 45 Порядку N 408, зазначити цифровий код операції "2" , як визначено у п. 4 розділу II Порядку N 262?

Обсяги пального, які враховані в системі електронного адміністрування реалізації пального відповідно до п. 45 Порядку N 408, можуть бути в подальшому використані платником виключно для власного споживання або промислової переробки.

В заявці на поповнення (коригування) залишку пального, складеної відповідно до п. 45 Порядку N 408, зазначається умова оподаткування "5" - залишки пального, які не обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального (утворилися станом до 01 липня 2019 року у суб'єктів господарювання, які до 01 липня 2019 року не є платниками акцизного податку з реалізації пального) (п. 12 розділу VII Порядку N 262).

У випадку втрат пального, обсяги якого зазначені у заявці на поповнення (коригування) залишку пального залишку пального з умовою оподаткування "5":

у верхньому лівому куті акцизної накладної зазначається код операції "2" (втрачене, зіпсоване, знищене пальне (пункт 214.7 статті 214 та пункт 216.3 статті 216 розділу VI Податкового кодексу України)) - п. 4 розділу II Порядку N 262;

у верхньому лівому куті акцизної накладної зазначається ознака щодо умов оподаткування "5" - п. 4 розділу II Порядку N 262;

у лівій частині акцизної накладної зазначаються реквізити Товариства як особи, що реалізує пальне;

у правій частині акцизної накладної у рядку "Особа - отримувач пального" зазначається "Неплатник", а до рядка "юридична особа - код за ЄДРПОУ отримувача пального; договір про спільну діяльність - реєстраційний обліковий номер; для фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта" вноситься умовний код "1000000000" - п. 15 розділу II Порядку N 262.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

____________

 

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації