ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 12.08.2020 р. N 3334/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України на звернення Підприємства щодо справляння рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі - Плата) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що є платником Плати та, посилаючись на зміни, внесені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (далі - Закон) щодо зміни ставок Плати з 01.07.2020, запитує про необхідність здійснення перерахунку Плати у разі, якщо отримані ним лісорубні квітки на заготівлю лісу головного користування у 2020 році датовані 17.12.2019, тобто сума Плати обчислена за ставками Плати, що діяли до набрання чинності Законом.

Сума Плати обчислюється суб'єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи і зазначаються у таких дозволах (пп. 256.11.1 п. 256.11 ст. 256 Кодексу).

Плата сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми Плати, зазначеної в спеціальних дозволах (п. 257.5 ст. 257 Кодексу).

Підставою для перерахунку є спеціальні дозволи та акти огляду місць використання лісових ресурсів.

Перерахунок Плати здійснюється суб'єктом лісових відносин, який видає спеціальні дозволи, зокрема у разі виправлення технічних або арифметичних помилок, допущених під час підрахунків суми Плати, або анулювання лісорубного та/або лісового квитка у зв'язку з вилученням земель для інших потреб.

В інших випадках анулювання лісорубного квитка та/або лісового квитка перерахунок Плати не здійснюється і вся нарахована за такими квитками сума Плати повністю сплачується до відповідних бюджетів.

З огляду на викладене, оскільки Кодексом не визначено умовою для здійснення перерахунку Плати або анулювання лісорубного та/або лісового квитка зміни упродовж року ставок Плати, то не вбачається підстав для перерахунку Плати лісорубних квитків, виданих Підприємству.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

___________