ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 13.09.2019 р. N 176/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Про екологічний податок

Державна податкова служба України з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року N 682-р "Питання Державної податкової служби" на звернення Товариства щодо екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що тимчасово зберігає відходи різних класів небезпечності, які утворюються в результаті провадження ним господарської діяльності та має укладені з різними суб'єктами, що уповноважені на виконання робіт з поводження з відходами відповідного класу небезпеки, договори з передачі для утилізації або розміщення (захоронення) таких відходів.

Оскільки діяльність Товариства із тимчасового зберігання відходів різних класів небезпечності не відповідає критеріям діяльності з розміщення відходів (п. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), то Товариство запитує про виникнення у нього податкових зобов'язань з Податку.

Кодексом передбачено звільнення від оподаткування Податком суб'єктів, які розміщують відходи, що утворилися від їх господарської діяльності на власних територіях (об'єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ст. 240 Кодексу).

У разі виникнення відходів, клас небезпеки яких вимагає відповідності ліцензійним умовам до спеціалізованих підприємств, суб'єкти, у тому числі Товариство, можуть бути звільнені від справляння Податку на підставі договорів з передачі для утилізації або розміщення (захоронення) відходів, що укладені із суб'єктами, які мають необхідні дозвільні документи.

Разом з тим, для забезпечення вимог п. 240.5 ст. 240 Кодексу, суб'єктам, у тому числі Товариству, необхідно облаштувати спеціально відведені місця для тимчасового розміщення відходів та запровадити належний облік відходів різних класів небезпечності для виконання договірних зобов'язань із спеціалізованими підприємствами із утилізації або розміщення (захоронення) відходів.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

__________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації