ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 16.01.2019 р. N 151/6/99-99-12-01-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення товариства та у межах компетенції повідомляє таке.

Суб'єкт господарювання звертається до контролюючого органу з проханням надати консультацію щодо класифікації окремих видів алкогольних напоїв відповідно до УКТЗЕД.

Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється відповідно до УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і затверджена Законом України від 19 вересня 2013 року N 584-VII "Про Митний тариф України", Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, приміток до розділів і груп та характеристик товарів, які визначаються на підставі товаросупровідних документів та інформації від виробника.

Відповідно до вимог УКТЗЕД спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт, розглядаються у товарній позиції 2208.

У товарній підпозиції 2208 20 класифікуються спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду.

Згідно з міжнародним законодавством про контрольовані назви за походженням коньяком (cognac) може називатись напій, виготовлений на основі спиртів, отриманих у Франції, в департаментах Шаранта та Шаранта-Маритим та частини департаментів Дордоно та Де Севр. Найбільш відомими у світі є чотири фірми, що виготовляють біля 70% всього об'єму коньяків Франції: "Енессі" (Henessy), "Мартель" (Martel), "Ремі Мартін" (Remi Martyn), "Курвуазьє" (Courvoisier). Крім цих фірм, у Франції існує багато інших коньячних домів з різним об'ємом виробництва.

Міцні напої виробництва інших країн за аналогічною технологією виробництва коньяку можуть називатись коньяками (кирилицею) тільки на внутрішньому ринку, у всіх інших випадках вони називаються бренді, арманьяк, виньяк тощо.

Отже, у товарних підкатегоріях 2208 20 12 00 та 2208 20 62 00 класифікуються тільки коньяки, виготовлені у вищезазначених департаментах Франції (cognac), всі інші міцні алкогольні напої, виготовлені на основі спиртів, одержаних шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду, класифікуються у товарних підкатегоріях 2208 20 29 00 (у посудинах місткістю 2 л або менше) та 2208 20 89 00 (у посудинах місткістю більш як 2 л) згідно з УКТЗЕД.

Інші спиртові дистиляти, які не є продуктом дистиляції виноградних матеріалів або інших плодів (слив, груш, вишень, абрикосів, чорниці, малини, ожини, чорної, білої та червоної смородини, полуниць, яблук, включаючи спирти, одержувані з яблучного сидру), запашних трав, насіння, а також перегнані з продуктів, ботанічна природа яких не встановлена у посудинах місткістю 2 л або менше, розглядаються у товарній підкатегорії 2208 90 56 90, а у посудинах місткістю більш як 2 л - 2208 90 77 00.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

____________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації