ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 19.09.2019 р. N 301/6/99-00-04-04-03-15/ІПК

Державна податкова служба з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року N 682-р "Питання Державної податкової служби" на звернення Підприємства, надане листом ГУ ДФС у Тернопільській області, щодо справляння екологічного податку за розміщення відходів (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство без надання документального підтвердження поінформувало, що здійснює вивезення твердих побутових відходів у населеному пункті на підставі укладеного договору з органом місцевого самоврядування та згідно з договором суборенди використовує земельну ділянку для "зберігання та/чи видалення твердих та побутових відходів (полігон (сміттєзвалище) для обслуговування жителів територіальної громади".

Підприємство вважає, що його діяльність не відповідає критеріям діяльності з розміщення відходів (п. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Кодексу) та просить підтвердити свою неприналежність до категорії платників Податку.

Платниками Податку є суб'єкти господарювання, під час провадження діяльності яких здійснюється розміщення відходів (пп. 240.1.3 п. 240.1 ст. 240 Кодексу).

Розміщення відходів - зберігання та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (абзац дев'ятнадцятий ст. 1 Закону України "Про відходи"). До місць видалення відходів прирівнюються місія довгострокового (понад 2 роки) зберігання відходів (абзац третій п. 1 Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 14.01.99 N 12, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 03.02.1999 за N 60/3353).

Зберігання відходів - тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об'єктах (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо) до їх утилізації чи видалення (абзац сьомий ст. 1 Закону України "Про відходи").

Таким чином, оскільки діяльність Підприємства із "зберігання та/або видалення твердих та побутових відходів (полігон (сміттєзвалище) для обслуговування жителів територіальної громади" відповідає критеріям діяльності з розміщення відходів, то Підприємство є платником Податку.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

___________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації