ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 21.03.2019 р. N 1161/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо плати за землю (далі - Плата, Звернення), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє, що на звернення з аналогічного питання, надісланого

до ГУ ДФС в Одеській області, Товариству надано податкову консультацію від 14.03.2019 N 1043/ІПК/15-32-12-04-17.

У Зверненні Товариство поінформувало, що за договором оренди землі, укладеного у 2014 році (далі - Договір), користується земельною ділянкою комунальної власності.

Товариство повідомило, що рішенням органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельних ділянок з 01.01.2017 введено в дію нову нормативну грошову оцінку землі (далі - Оцінка), відомості про яку в розрізі земельних ділянок не внесено до Договору.

Товариство просить роз'яснити правомірність застосування нової Оцінки для обчислення податкових зобов'язань з Плати без внесення відповідних змін до Договору.

Оцінка є базою оподаткування Платою, а розміром Плати є відсоткова ставка, визначена Договором.

Підпунктами 4.1 та 4.5 п. 4 Договору зазначено, що Плата за земельну ділянку розрахована у розмірі 5 відс. Оцінки земельної ділянки і цей розмір може бути переглянутий, зокрема, у разі введення в дію нової Оцінки.

Отже, з введенням в дію з 01.01.2017 нової Оцінки може бути переглянутий шляхом внесення змін до Договору тільки розмір Плати, який за Договором становить 5 відс.

Порядок обчислення Плати не залежить від фіксування у Договорі факту зміни Оцінки, яка є обов'язковою для застосування.

Таким чином, введена у встановленому порядку в дію з 01.01.2017 нова Оцінка має застосовуватися Товариством при обчисленні податкових зобов'язань з Плати, незалежно від того, чи внесені до Договору зміни щодо нової Оцінки.

Пунктом 286.2 ст. 286 Кодексу визначено, що у разі затвердження нової Оцінки до контролюючих органів разом з податковою декларацією з плати за землю надається довідка (витяг) про розмір Оцінки.

Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків. Договірні відносини між сторонами Договору, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України "Про оренду землі", а також Договором.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

____________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації