ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 23.08.2019 р. N 3981/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на звернення Банку щодо визначення розміру ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Банк поінформував, що рішенням від 21.06.2018 N 28-1(2)-VII Личківська сільська рада Магдалинівського району Дніпропетровської області (далі - Рішення, Рада) затвердила ставки та пільги Податку на 2019 рік. Зазначене Рішення не затверджує розмір ставок Податку для будівель сільськогосподарського призначення, переданих в оренду.

Банк запитує, за якою ставкою оподатковуються приналежні йому будівлі сільськогосподарського призначення, передані в оренду.

Податкове законодавство України складається з нормативно-правових актів, прийнятих на підставі та на виконання Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у тому числі й рішень органів місцевого самоврядування з питань місцевих податків та зборів, прийнятих за правилами, встановленими Кодексом (п. 3.1 ст. 3 Кодексу). Зокрема, місцеві ради в межах повноважень, визначених Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог Кодексу щодо встановлення податку на майно (у частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) (п. 10.3 ст. 10 Кодексу).

При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначені ст. 7 Кодексу з дотриманням для Податку критеріїв, встановлених розділом "Податок на майно" (п. 12.3 ст. 12 Кодексу).

Разом з тим, Кодексом не передбачається визначення ставок Податку в разі надання об'єктів нерухомості в оренду третім особам.

Оскільки Законом України від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" прийнято нову редакцію пп. "ж" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення з об'єктів оподаткування Податком будівель, споруд сільськогосподарських товаровиробників, то Рада зобов'язана внести відповідні зміни до Рішення.

З огляду на викладене, вважаємо за доцільне запропонувати Товариству звернутись до Ради для отримання інформації щодо змісту Рішення Ради.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

___________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації