ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІ
від 24.06.2019 р. N 2884/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про транспорний податок

Державна фіскальна служба України на запит Товариства, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство просить надати індивідуальну податкову консультацію стосовно (1) визначення терміну використання легкового автомобіля з метою оподаткування транспортним податком (далі - Податок), (2) віднесення (невіднесення) до об'єктів оподаткування Податком придбаного у 2019 році автомобіля марки VOLVO моделі XC90, 2018 року випуску, об'єм циліндрів двигуна 1969 куб. см, тип пального дизель.

1. Згідно з пп. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Кодексу платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об'єктами оподаткування.

Згідно з пп. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 Кодексу платники Податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму Податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію.

Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України (п. 10.5 ст. 10, пп. 267.7.1 п. 267.7 ст. 267 Кодексу).

Якщо автомобіль придбано протягом звітного року, то Товариство протягом місяця з дня виникнення права власності на автомобіль мало подати контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування податкову декларацію, а Податок сплачувати починаючи з місяця, в якому виникло таке право власності (пп. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 Кодексу).

2. Відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Кодексу об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального (далі - Перелік).

При цьому зазначаємо, що показники транспортних засобів, які відображають кількісний вимір та визначаються у цифровому форматі, зокрема об'єм циліндрів двигуна, округлюються до найбільшого цілого значення.

Визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об'єкта оподаткування транспортним податком є його присутність у Переліку.

Отже, якщо у Переліку, розміщеному Мінекономрозвитку у 2019 році, не міститься транспортний засіб з параметрами, що відповідають автомобілю Товариства, то такий автомобіль не є об'єктом оподаткування Податком у 2019 році.

Для уточнення ознак об'єкта оподаткування Податком для власного автомобіля Товариство має звернутися до Мінекономрозвитку (п. 13 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 N 66 (із змінами).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

___________