ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 25.09.2019 р. N 360/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року N 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 N 682-р "Питання Державної податкової служби України" Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації [...], направлене Державній фіскальній службі України, стосовно практичного застосування норм податкового законодавства щодо визначення акцизного складу / акцизного складу пересувного.
У зверненні Товариство зазначає, що зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального, здійснює реалізацію пального та зареєструвало кожну АЗС як окремий акцизний склад. АЗС являє собою комплекс із нежитловими приміщенням та територію, на якій розташовані паливні резервуари, паливороздавальні колонки та інше обладнання, необхідне для обслуговування АЗС.
Для забезпечення безперебійної роботи АЗС Товариством в екстрених випадках використовується дизельний генератор, об'єм паливного бака якого становить від 50 літрів до 300 літрів (від 0,05 м3 до 0,30 м3), який перебуває на території АЗС як окреме технічне обладнання та використовується у власній господарській діяльності.
У Підприємства виникли питання щодо визначення акцизний складом / акцизним складом пересувним дизельного генератора відповідно до його об'єму паливного бака та в залежності від обсягу пального, який використовує Товариство для власних потреб протягом календарного року, а саме, для роботи дизель-генераторів для кожної АЗС.
Питання:
- Чи вважатиметься акцизним складом дизельний генератор, об'єм бака якого становить від 50 літрів до 300 літрів (від 0,05 м3 до 0,30 м3)?
- Чи вважатиметься акцизним складом пересувним дизельний генератор, об'єм бака якого становить від 50 літрів до 300 літрів (від 0,05 м3 до 0,30 м3)?
- Чи вважатимуться акцизним складом дизельні генератори, об'єм баків яких не перевищує 200 м3, а обсяг пального, що протягом календарного року Товариство використовує для власних потреб, а саме, для роботи дизель-генераторів, для кожної АЗС складає менше 1000 м3?
- Чи вважатимуться акцизним складом пересувним дизельні генератори, об'єм баків яких не перевищує 200 м3, а обсяг пального, що протягом календарного року Товариство використовує для власних потреб, а саме, для роботи дизель-генераторів, для кожної АЗС складає менше 1000 м3?
По питаннях 1 - 4
Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 23 листопада 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" (далі - Закон N 2628), з 01.07.2019 акцизний склад - це:
а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;
б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
Не є акцизним складом:
а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;
б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
в) приміщення або територія, незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;
г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.
Згідно з пп. 14.1.61 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад пересувний - транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому перемішується та/або зберігається пальне або спирт етиловий на митній території України.
Транспортний засіб набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:
а) переміщення в ньому митною територією України пального або спирту етилового, що реалізується (крім пального або спирту етилового, ще переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. "а" п. 2 частини другої ст. 91 Митного кодексу України);
б) зберігання в ньому пального або спирту етилового на митній території України;
в) ввезення пального або спирту етилового на митну територію України, з якого сплачено акцизний податок, або на умовах, визначених ст. 229 Кодексу.
Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовується суб'єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки.
Отже, паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в технічному обладнанні, зокрема дизельний генератор, не є акцизним складом.
Слід вказати, що особа, яка реалізує пальне з акцизного складу / акцизного складу пересувного для власного споживання, зобов'язана скласти акцизну накладну в одному примірнику у разі реалізації пального (п. 231.3 ст. 231 Кодексу).
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
___________