ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 28.08.2019 р. N 4055/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації про складання уточнюючої податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 578, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.07.2015 за N 799/27244 (далі - Декларація, Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником Податку, який використовує земельні ділянки сільськогосподарських угідь (далі - Угіддя), права на які виникають на підставі договорів оренди з їх власниками - фізичними особами (далі - Договір).

Товариство запитує про складання уточнюючої Декларації у випадках, коли впродовж звітного (податкового) періоду строк дії Договорів завершувався з наступним укладенням Договорів на новий строк.

Обов'язок платника Податку уточнити свої податкові зобов'язання з Податку у разі зміни протягом податкового (звітного) періоду - календарного року (п. 294.1 ст. 294 Кодексу) площі Угідь у зв'язку з набуттям (втратою) платником Податку права власності або користування Угіддями встановлений пп. 295.9.5 п. 295.9 ст. 295 Кодексу, і передбачає подання Декларації з уточненою інформацією про площу земельних ділянок, а також відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку.

У випадку припинення та укладення Договорів, згідно з якими площа Угідь залишається незмінною, відповідна уточнююча Декларація матиме розрахунок величини податкових зобов'язань з Податку, ідентичний розрахунку їх величини податкових зобов'язань з Податку у попередній звітній (уточнюючій) Декларації. Натомість, додаток до Декларації "Відомості про наявність земельних ділянок" для ділянок Угідь, права платника Податку щодо яких змінювалися, окремими рядками зазначає інформацію про ділянки Угідь як для Договорів, дія яких припинилася, так і для таких Договорів, дія яких почалася у податковому (звітному) періоді.

При цьому платники Податку мають поінформувати власників ділянок Угідь, що в період між припиненням "старого" Договору про користування ділянкою Угідь та набранням чинності "нового" Договору, для таких власників ділянок Угідь припиняється передбачене п. 281.3 ст. 281 Кодексу право на податкову пільгу із сплати земельного податку для фізичних осіб.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

____________

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації