МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 01.11.2016 р. N 4315-07/34849-03
Державна фіскальна служба України
Щодо документів, що підтверджують країну походження товарів
У відповідь на лист від 23.09.2016 N 16473/5/99-99-19-03-16 стосовно документі в, що підтверджують крану походження товарів, заборонених до ввезення на митну територію України з Російської Федерації повідомляємо наступне.
У зв'язку із введенням Урядом Російської Федерації в дію Рішення щодо заборони ввезення на митну територію Російської Федерації товарів сільськогосподарського призначення, продукції та сировини, що походить з України, та відповідно до статті 29 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 N 1147 "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації" заборонено до 31.12.2017 ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації за переліком, затвердженим зазначеною постановою.
Відповідно до частини першої та другої статті 36 Митного кодексу України (далі - Митний кодекс) визначено, що крана походження товару визначається з метою оподаткування товарів, що переміщуються через митний кордон України, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України. Країною походження товару вважається крана, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених цим Кодексом.
Статтею 43 Митного кодексу передбачено, що документами, які підтверджують крану походження товару, є сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару. Країна походження товару заявляється (декларується) органу доходів і зборів шляхом подання оригіналів документів про походження товару. Додатковими відомостями про країну походження товару є відомості, що містяться в товарних накладних, пакувальних листах, відвантажувальних специфікаціях, сертифікатах (відповідності, якості, фітосанітарних, ветеринарних тощо), митній декларації країни експорту, паспортах, технічній документації, висновках-експертизах відповідних органів, інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження крани походження товару.
Враховуючи викладене, Митний кодекс дозволяє отримати інформацію про країну походження товару з вищезазначених документів, що дозволяє в подальшому застосовувати положення постанови Кабінету Міністрів України N 1147.
З огляду на зазначене, вважаємо, що при забороні ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації, зазначених у постанові Кабінету Міністрів України N 1147, необхідно керуватись нормами Митного кодексу.
Заступник Міністра економічного | Наталія МИКОЛЬСЬКА |