МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 29.08.2019 р. N 24010-02-2/21718

Щодо придбання вживаних речей бюджетною установою

Міністерство фінансів України розглянуло звернення  стосовно надання роз'яснень з питань, пов'язаних із придбанням вживаних речей бюджетною установою, та в межах компетенції повідомляє.

Правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства визначені Бюджетним кодексом України (далі - Кодекс).

До принципів бюджетної системи належить, зокрема, принцип ефективності та результативності, цільового використання бюджетних коштів, публічності та прозорості (стаття 7 Кодексу).

Частиною четвертою статті 20 Кодексу встановлено, що відповідальний виконавець бюджетних програм у процесі їх виконання забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідних бюджетних програм у межах визначених бюджетних призначень.

При цьому зазначаємо, що згідно з Положенням про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 р. N 459, головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державних та публічних закупівель, є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, до повноважень якого належить, зокрема, надання роз'яснень щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель, узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель, надання на власному інформаційному ресурсі безоплатних консультацій рекомендаційного характеру з питань закупівель.

 

Заступник Міністра

В. Шкураков

 

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації