МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 10.06.2020 р. N 1/9-314

Керівникам закладів вищої освіти

Щодо 7-го видання проєкту U-Multirank

Міністерство освіти і науки України інформує щодо публікації 7-го щорічного рейтингу закладів вищої освіти U-Multirank, яке містить інформацію про діяльність 1800 закладів вищої освіти з 92 країн світу.

U-Multirank - інтерактивний інструмент забезпечення прозорості вищої освіти, що пропонує альтернативний підхід до порівняння діяльності закладів вищої освіти. На противагу традиційним рейтингам U-Multirank демонструє діяльність закладів у багатовимірних показниках та забезпечує цілісну систему перевірки надійності інституційних даних. Інформація закладів вищої освіти представлена за п'ятьма категоріями: навчання і викладання, дослідження, трансфер знань, міжнародна орієнтація та регіональна співпраця. Абітурієнти, дослідники, менеджери вищої освіти, науково-педагогічні працівники, інші стейкхолдери системи вищої освіти мають змогу порівняти діяльність закладів вищої освіти як в цілому, так і їх окремих освітніх програм, за декількома десятками показників, обравши з-поміж них важливі для кожного індивідуального користувача. Зібрані дані слугують для представлення результатів діяльності закладів вищої освіти на порталі U-Multirank, що дозволяє отримати повну інформацію щодо їх конкурентних переваг та зон розвитку.

У 2020 році в проєкті взяли участь 69 закладів вищої освіти України. 5 українських закладів вищої освіти ввійшли до топ-25 університетів світу у категоріях "Зв'язок з професійним середовищем", "Міжнародні спільні публікації" та "Спільні публікації з індустрією". Інтерактивна карта, що відображає лідерів проєкту U-Multirank за окремими категоріями, знаходиться за посиланням: https://bit.ly/2XKlCWj.

Завдяки високій якості даних, наданих закладами вищої освіти України, сформовано 4 нові та оновлено 6 існуючих галузевих рейтингів на національному рівні. Найбільш потужними аспектами діяльності української системи вищої освіти у 2020 році за версією U-Multirank продовжують залишатися навчання і викладання та регіональна співпраця.

Детальна інформація щодо діяльності українських закладів вищої освіти доступна на персоналізованій сторінці "Навчання в Україні" офіційного вебсайту проєкту U-Multirank: https://bit.ly/37hokpy.

Новинкою цьогорічного видання стала інформація про організацію закладами вищої освіти дистанційного освітнього процесу, яка збирається проєктом U-Multirank з 2018 року. Зокрема, індикатори включають інституційні дані щодо наявності освітніх програм, які повністю викладаються онлайн, частки цифрових методів викладання, зворотнього зв'язку студентів щодо різних аспектів цифрового навчання.

Повна інформація щодо 7-го видання U-Multirank доступна за посиланням: https://bit.ly/3hcWGOH.

Відповідальним за реалізацію проєкту U-Multirank є консорціум європейських дослідницьких центрів - Центр політичних досліджень вищої освіти (Centre for Higher Education Policy Studies (CHEPS), м. Енсхеде, Нідерланди), Центр розвитку вищої освіти (Centre for Higher Education (СНЕ), м. Гютерслох, Німеччина), Центр досліджень науки і технологій (Centre for Science and Technology Studies (CWTS), м. Лейден, Нідерланди), Фонд знань і розвитку (Fundacion CYD), м. Барселона, Іспанія). Проєкт фінансується Європейською Комісією, Фондом Бертельсмана (Німеччина) та комерційним банком Сантандер (Іспанія).

Детальна інформація про проект, методологічний підхід до збору та аналізу інституційних даних розміщена на вебсайті U-Multirank: www.umultirank.org. Звертаємо Вашу увагу, що участь у проекті є повністю безкоштовною. Заявки на участь у 8-му виданні проєкту, публікація якого запланована на червень 2021 року, приймаються за посиланням: https://bit.ly/2AOaaQp.

З повагою

 

Заступник Міністра

Є. Стадний