МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.07.2020 р. N 1/11-4811

Щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб

(Витяг)

Міністерство освіти і науки в межах компетенції розглянуло <...> запит <...> і повідомляє.

Питання організації безкоштовного харчування в закладах освіти врегульоване на законодавчому рівні.

Так, частиною третьою статті 56 Закону України "Про освіту" визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, а також осіб інших категорій, визначених законодавством та/або рішенням органу місцевого самоврядування.

Питання організації харчування врегульоване також Порядком надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 лютого 2011 року N 116.

Пунктом 5 Порядку визначено, що органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Відповідно до пункту 8 Порядку харчування дітей у дошкільних навчальних закладах здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 р. N 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів" (далі - постанова N 1243).

Пунктом 2 постанови N 1243 встановлено, що плата за харчування дітей в закладах дошкільної освіти не справляється також в інших випадках, передбачених законодавством.

На даний час жодним законодавчим чи нормативно-правовим актом зазначені вище норми не обмежені.

З огляду на викладене норми зазначених вище законодавчих та нормативно-правових актів враховують також і категорії дітей, які мають право на безкоштовне харчування, зазначені у Законі України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб".

 

Заступник Міністра

С. Даниленко