МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 28.01.2019 р. N 1/11-819

Щодо оплати праці вчителя, який викладає декілька навчальних предметів

(Витяг)

На  запит щодо оплати праці вчителя, який викладає декілька навчальних предметів у загальноосвітньому навчальному закладі, повідомляємо, що для вирішення

порушених у листі питань необхідно керуватися Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. N 930 (далі - Положення)

Пунктом 3.25 зазначеного Положення передбачено, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. Зазначеним пунктом умови щодо обов'язковості підвищення кваліфікації з предметів варіативної складової не передбачено.

Отже, при атестації вчителя, який, крім предмета за спеціальністю, викладає інші предмети інваріантної та варіативної складової, присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження, зокрема і на години варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

Працівники, які мають педагогічні звання, повинні під час чергової атестації, яка відповідно до пункту 1.7 Положення здійснюється один раз на п'ять років, також атестуватися на відповідність раніше присвоєним званням.

Відповідно до пункту 5.1 Положення за результатами атестації педагогічним працівникам, які досягли високих показників у роботі, присвоюються педагогічні звання, у тому числі і "учитель-методист". Тобто педагогічне звання присвоюється педагогічним працівникам відповідно до посади, яку вони займають згідно з Переліком посад педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2001 року N 963. Так, педагогічне звання "учитель-методист" присвоюється працівнику, який займає посаду вчителя, незалежно від обсягу його навантаження та кількості предметів, які він викладає.

Слід також зауважити, що відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників атестація педагогічних працівників - це система заходів, за якою визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді.

Виходячи з вищевикладеного, підвищення ставки заробітної плати за присвоєне педагогічне звання "учитель-методист", як і присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія, поширюється на все педагогічне навантаження учителя незалежно від кількості предметів, які він викладає.

 

Заступник Міністра

С. Даниленко

 

 Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації