МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 12.10.2017 р. N 2.3-2496

Щодо отримання та оформлення надання благодійної допомоги

На <...> звернення щодо роз'яснення порядку отримання та оформлення надання благодійної допомоги закладу освіти інформуємо.

Питання щодо порядку надання благодійної допомоги благодійними організаціями або визначення вимог до отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків і пожертв (далі - благодійні внески) від юридичних та фізичних осіб - резидентів і нерезидентів (далі - благодійники) безпосередньо бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання (далі - набувачі) врегульовано Порядком отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 р. N 1222 (далі - Порядок N 1222).

Таким чином, у відповідності до пункту 2 Порядку N 1222 благодійні внески можуть надаватися благодійниками набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи, послуги. У разі відсутності визначення благодійником конкретних цілей шляхи спрямування благодійного внеску визначаються керівником установи, закладу - набувачів відповідно до першочергових потреб, пов'язаних тільки з основною діяльністю установи, закладу.

Інформуємо, що питання встановлення порядку ведення бухгалтерського обліку і відповідних форм бухгалтерських документів не належить до компетенції Міністерства, Положення про яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. N 630. При цьому вважаємо, що оформлення первинних документів є основою ефективного ведення бухгалтерії (наприклад, підписання договору щодо надання благодійної допомоги та актів прийому-передачі відповідної благодійної допомоги у вигляді товару чи послуги).

 

Директор департаменту

Ю. Кононенко

 

Ліцензійні програми за ціною виробника

 Для автоматизації визначення вартості будівництва - нового, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення Повний набір діючих в Україні будівельних нормативних документів та актів в останній редакції Нормативи і інструменти для впровадження та розрахунку всієї кошторисної і підрядної документації